Mollë të pjekura aromatike me kuark, mjaltë dhe arra

Mollë të pjekura aromatike me kuark

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Mbushja delikate e kuarkut me mjaltë, arra dhe kanellë shkon mrekullisht me mollët me fruta. Pas pjekjes shijojnë edhe më të ëmbël dhe shumë aromatike falë arrave dhe kanellës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Mollë të pjekura aromatike me kuark
Mollë të pjekura aromatike me kuark

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Mbushja delikate e kuarkut me mjaltë, arra dhe kanellë shkon mrekullisht me mollët me fruta. Pas pjekjes shijojnë edhe më të ëmbël dhe shumë aromatike falë arrave dhe kanellës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Desserts | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 4 mollë
 • 200 g quark
 • 1 lugë mjaltë
 • 1 grusht arra
 • kanellë, për shije

Udhëzime

 1. Prisni bërthamat nga mollët, duke lënë hapësirë të mjaftueshme për mbushjen.
 2. Përzieni kuarkun, mjaltin, arrat e grira dhe kanellën.
 3. Mbushni mollët me përzierjen e kuarkut.
 4. Mollët vendosni në një tavë .
 5. Vendosni mollët e pjekura në furrë të parangrohur në 190ºC për rreth 30 minuta.

Vegla

 • thikë
 • tavë