Musht i nxehtë me çaj, limon dhe uiski burbon

Musht i nxehtë me çaj

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Më e nxehtë me çaj dhe uiski bourbon është kombinimi perfekt për sezonin e ftohtë. Kjo pije e nxehtë dimërore ndihmon me kollën, rrjedhjen e hundëve dhe ngjirjen e zërit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Musht i nxehtë me çaj
Musht i nxehtë me çaj

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Më e nxehtë me çaj dhe uiski bourbon është kombinimi perfekt për sezonin e ftohtë. Kjo pije e nxehtë dimërore ndihmon me kollën, rrjedhjen e hundëve dhe ngjirjen e zërit.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije Alkoolike, Pije te nxehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1,5 l musht
 • 8 qese çaji, sipas shijes
 • 1 limon
 • 130 ml uiski bourbon

Udhëzime

 1. Hidhni mushtin në një tenxhere dhe lëreni të vlojë.
 2. Ulni zjarrin dhe ziejini për 30-40 minuta, derisa lëngu të jetë pakësuar përgjysmë.
 3. Hiqeni tenxheren nga zjarri.
 4. Shtoni çajin qese dhe copa limoni dhe ziejini për rreth 15 minuta.Lërini të ziejnë për 4 minuta.
 5. Përziejini me uiski bourbon.
 6. Serbejeni të nxehtë me copa limoni.

Vegla

 • tenxhere
 • kupa