Pandispanja e thjeshtë me copëza çokollate, vanilje dhe ujë mineral

Pandispanja e thjeshtë me copëza çokollate

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Një e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u bërë pa shumë grimca, e cila përzihet së bashku nga përbërës të thjeshtë dhe ka shije super të shijshme me copëza çokollate.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Pandispanja e thjeshtë me copëza çokollate
Pandispanja e thjeshtë me copëza çokollate

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Një e thjeshtë dhe e shpejtë për t’u bërë pa shumë grimca, e cila përzihet së bashku nga përbërës të thjeshtë dhe ka shije super të shijshme me copëza çokollate.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: tortë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 6 lugë vaj
 • 200 g miell
 • 50 g çokollatë patate të skuqura
 • 210 g sheqer
 • ½ lugë pluhur pjekje
 • ½ lugë gjelle kripë
 • 1 lugë ekstrakt vanilje
 • 1 lugë uthull molle
 • 240 ml mineral ujë

Udhëzime

 1. Lyejmë lehtë një tepsi me pak vaj.
 2. Sitni miellin në një enë.
 3. Shtoni sheqerin, pluhurin për pjekje dhe kripën.
 4. Shtoni ekstraktin e vaniljes, uthullën dhe vajin.
 5. Hidhni në ujë dhe përziejini derisa të bëhet një masë homogjene.
 6. Përzieni pikat e çokollatës.
 7. Hidhni brumin në tepsi të përgatitur.

Vegla

 • tepsi
 • tas
 • furçë kuzhine
 • mikser dore