Përbindëshi i mollës si një meze të lehtë feste – ëmbëlsirë për Halloween

Përbindëshi i mollës si një meze të lehtë feste - ëmbëlsirë për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Këto përbindësha me mollë janë thjesht perfekte për festat e Halloween-it ose fëmijëve. Rostiçeri i pasur me vitamina, i cili gjithashtu duket i frikshëm, është një tërheqës në sy.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Përbindëshi i mollës si një meze të lehtë feste - ëmbëlsirë për Halloween
Përbindëshi i mollës si një meze të lehtë feste - ëmbëlsirë për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Këto përbindësha me mollë janë thjesht perfekte për festat e Halloween-it ose fëmijëve. Rostiçeri i pasur me vitamina, i cili gjithashtu duket i frikshëm, është një tërheqës në sy.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks, Ëmbëlsirat | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 1-2 mollë, jeshile
 • 1-2 lugë gjalpë kikiriku, ose Nutella, sipas shijes
 • 80-100 g bajame të qëruara
 • marshmallows, për zbukurim
 • çokollatë, për zbukurim

Udhëzime

 1. Kërceni mollën dhe thelni bërthamën.
 2. Preni një të çarë të madhe në mes të çdo çerek.
 3. Lëreni të çarën (gojën) me gjalpë kikiriku ose Nutella.
 4. Shponi bajamet në të çarën për dhëmbë.
 5. Në maja e marshmallows jep një kukull me çokollatë.
 6. Vendosni sytë përbindësh mbi mollët. Përfundoi!

Vegla

 • thikë
 • lugë