Petulla të mbushura me salmon, krem djathi dhe havjar

Petulla të mbushura me salmon

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Petulla të buta të mbushura me një mbushje me salmon pak të kripur, krem djathi dhe marule. Rostiçeri është super i shijshëm dhe i lehtë për t’u përgatitur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Petulla të mbushura me salmon
Petulla të mbushura me salmon

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Petulla të buta të mbushura me një mbushje me salmon pak të kripur, krem djathi dhe marule. Rostiçeri është super i shijshëm dhe i lehtë për t’u përgatitur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: pragu i vitit te ri | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Piqem | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 4 vezë
 • 500ml qumësht
 • 1-2 lugë vaj, + për lyerje
 • ¼ lugë kripë
 • 1 majë sodë buke
 • 1 lugë gjelle sheqer
 • 180g miell
 • 300g krem djathi
 • 300g salmon i tymosur, ose troftë salmon
 • 50 g marule
 • havjar i kuq, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Përziejini së bashku vezët, qumështin, gjalpin, kripën, pluhurin për pjekje dhe sheqerin.
 2. Shtojeni gradualisht miellin.
 3. Përziejini mirë çdo herë që të mos bëhen kokrra.
 4. Lyejeni një tavë me vaj dhe rregulloni petullat Skuqini nga të dyja anët.
 5. Prejeni salmonin e tymosur në pjesë.
 6. Përhapeni krem me djathë në secilën petulla.
 7. Siperoni me gjethe marule dhe sipër lyeni salmonin e tymosur. ne frigorifer per 30 – 60 minuta .
 8. Preni ne copa perpara se ta servirni, zbukurojeni me havjar sipas deshires.

Vegla

 • Përzierëse dore
 • Tasë
 • Sauté tavë
 • Spatula
 • Spatula
 • Lugë
 • Thikë