Pica Halloween me djathë dhe sallam për mbrëmjen e Halloween

Pica Halloween me djathë dhe sallam për mbrëmjen e Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 38 minuta

me fantazmat dhe merimangat është një kënaqësi. Pica ka shije të shijshme me dy lloje djathi dhe sallam dhe duket e mrekullueshme në një shuplakë të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Pica Halloween me djathë dhe sallam për mbrëmjen e Halloween
Pica Halloween me djathë dhe sallam për mbrëmjen e Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 38 minuta

me fantazmat dhe merimangat është një kënaqësi. Pica ka shije të shijshme me dy lloje djathi dhe sallam dhe duket e mrekullueshme në një shuplakë të Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Piqni me zemër | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1 brumë pica, i freskët nga frigoriferi
 • 2 lugë gjelle salcë domate
 • 6-8 feta sallam
 • 150 g djathë, i grirë
 • 120 g mocarela, i prerë në feta
 • 5 ullinj, pa thelb

Udhëzime

 1. Larkojeni brumin e picës dhe lyejeni me salcë domate.
 2. Sipër vendosni feta sallami.
 3. Spërkateni me djathë të grirë trashë.
 4. Preni figurat e fantazmave nga mocarela.
 5. Prisni sytë dhe gojën fantazmat nga një ulli.
 6. Bëni merimangat nga ullinjtë e mbetur.
 7. Mbi pica me fantazmat dhe merimangat.
 8. Pjekim picën e Halloween për 15-18 minuta në 180 ° C.

Vegla

 • furçë kuzhine
 • thikë
 • rul pica