Pina colada verore me luleshtrydhe me lëng ananasi joalkoolike

Pina colada verore me luleshtrydhe me lëng ananasi joalkoolike

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Ky version joalkoolik i Pina Colada përgatitet me luleshtrydhe në këtë recetë dhe ka shije si verë! Kolada përzihet me krem kokosi, lëng ananasi dhe qumësht kokosi dhe shërbehet me kube akulli dhe shurup luleshtrydhe në një gotë kokteji!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Pina colada verore me luleshtrydhe me lëng ananasi joalkoolike
Pina colada verore me luleshtrydhe me lëng ananasi joalkoolike

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Ky version joalkoolik i Pina Colada përgatitet me luleshtrydhe në këtë recetë dhe ka shije si verë! Kolada përzihet me krem kokosi, lëng ananasi dhe qumësht kokosi dhe shërbehet me kube akulli dhe shurup luleshtrydhe në një gotë kokteji!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije joalkoolike, Receta me video | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 300g luleshtrydhe, pak të shkrirë
 • 120g krem kokosi
 • 500ml lëng ananasi
 • 80-100g qumësht kokosi, ose krem
 • 4 lugë shurup luleshtrydhe
 • 4 kube akulli
 • kokosi i grirë, për servirje

Udhëzime

 1. Vendosni luleshtrydhet në një blender.
 2. Shtoni kremin e kokosit, lëngun e ananasit dhe qumështin e kokosit.
 3. Përziejini derisa të bëhen kremoze.
 4. Hidhni 2 kuba akulli në 2 gota kokteji.
 5. Hidhni pak shurup luleshtrydhesh në gota.
 6. Pina colada në gota Mbushni, sipër me thekon kokosi sipas dëshirës.
 7. Pina Colada Strawberry Shijoni me një kashtë në ditët e nxehta të verës.

Vegla

 • Blender
 • Glasses Koktej
 • Straws
 • Party Picker Cadra