Piqni biskota të shijshme të Krishtlindjeve me Smarties

Piqni biskota të shijshme të Krishtlindjeve me Smarties

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Me ngjyrat e Krishtlindjeve në jeshile dhe të kuqe, biskotat e thjeshta me Smarties bëhen biskota Krishtlindjesh. Biskotat për të rinj dhe të vjetër janë plot ngjyra dhe të shijshme dhe janë perfekte për Krishtlindje.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Piqni biskota të shijshme të Krishtlindjeve me Smarties
Piqni biskota të shijshme të Krishtlindjeve me Smarties

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Me ngjyrat e Krishtlindjeve në jeshile dhe të kuqe, biskotat e thjeshta me Smarties bëhen biskota Krishtlindjesh. Biskotat për të rinj dhe të vjetër janë plot ngjyra dhe të shijshme dhe janë perfekte për Krishtlindje.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Krishtlindjet | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: pasta | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 125 g gjalpë, i zbutur
 • 70 g sheqer
 • 70 g sheqer kallami të papërpunuar
 • 2 lugë sheqer vanilje
 • 1 vezë
 • 200 g miell
 • 1 lugë pluhur pjekje
 • Smarties, jeshile dhe të kuqe

Udhëzime

 • Përzieni gjalpin me të dy llojet e sheqerit dhe sheqer vaniljen derisa të bëhet krem.
 • Shtoni vezën dhe përzieni mirë.
 • Përzieni miellin dhe pluhurin për pjekje dhe përzieni.
 • Hiqni brumin me lugë gjelle dhe shtoni një nga një Rrokullisni në një top dhe rrafshoni.
 • Mbuloni biskotat me Smarties jeshile dhe të kuqe. 10 minuta derisa të marrin një ngjyrë të artë të lehtë.
 • Lërini të ftohen dhe shijoni gjatë sezonit të Ardhjes.

Vegla

 • tas
 • mikser dore
 • lugë gjelle
 • letër pergamene
 • letë pjekje