Pjatë kuarku me pufkë kremi, luleshtrydhe dhe qumështore

Pjatë kuarku me pufkë kremi

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Pjata e kuarkut me pufka kremi dhe luleshtrydhe është një recetë super e thjeshtë dhe e shpejtë. Ëmbëlsira ka shije tepër të shijshme me kremin e ëmbël të kuarkut nga milkmaid, luleshtrydhet dhe pudrat e kremit e plotësojnë atë në mënyrë perfekte.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Pjatë kuarku me pufkë kremi
Pjatë kuarku me pufkë kremi

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Pjata e kuarkut me pufka kremi dhe luleshtrydhe është një recetë super e thjeshtë dhe e shpejtë. Ëmbëlsira ka shije tepër të shijshme me kremin e ëmbël të kuarkut nga milkmaid, luleshtrydhet dhe pudrat e kremit e plotësojnë atë në mënyrë perfekte.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Ëmbëlsirë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 700 g quark
 • 30-60 g qumësht i kondensuar i ëmbëlsuar, milkmaid
 • 1 p fryrje kremi, 250 g
 • 300 g luleshtrydhe të freskëta
 • lëkurë limoni, e grirë nga një limon
 • 2 lugë gjelle çokollatë të grirë

Udhëzime

 1. Vendosni pudrat e kremit në fundin e një tasi ëmbëlsire.
 2. Përzieni së bashku qumështin e kondensuar të ëmbël dhe lëkuren e grirë të limonit.
 3. Përhapeni kremin kuark mbi pudrat e kremit.
 4. Pastroni luleshtrydhet dhe pritini për së gjati në feta të ngushta .
 5. Vendosni luleshtrydhet mbi krem dhe spërkatini me çokollatë të grirë nëse dëshironi.
 6. Lëreni enën me kuark në frigorifer derisa të jetë gati për t’u ngrënë.

Në vend të luleshtrydheve mund të përdorni edhe mjedra, rrush ose manaferra të tjera. Ëmbëlsirë është gjithashtu e shijshme me thekon kokosi!

Vegla

 • tas ëmbëlsirë
 • përzierëse dore
 • tas
 • lugë
 • thikë