Puff pasta Lepurushat e Pashkëve me krem çokollatë – pasta të Pashkëve

Puff pasta Lepurushat e Pashkëve me krem çokollatë - pasta të Pashkëve

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 32 minuta

Një recetë e shpejtë dhe e lehtë për lepurushë krokantë, çokollatë të Pashkëve me mbushje Nutella. Lepurushët e Pashkëve janë të shijshëm dhe të përshtatshëm për kafen e pasdites ose mëngjesin e Pashkëve. Prisni brumin me forma të Pashkëve, lyeni me krem çokollatë dhe futeni në furrë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Puff pasta Lepurushat e Pashkëve me krem çokollatë - pasta të Pashkëve
Puff pasta Lepurushat e Pashkëve me krem çokollatë - pasta të Pashkëve

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 32 minuta

Një recetë e shpejtë dhe e lehtë për lepurushë krokantë, çokollatë të Pashkëve me mbushje Nutella. Lepurushët e Pashkëve janë të shijshëm dhe të përshtatshëm për kafen e pasdites ose mëngjesin e Pashkëve. Prisni brumin me forma të Pashkëve, lyeni me krem çokollatë dhe futeni në furrë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pashkë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Receta me video, pastë | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 rrotulla petë sfumimi
 • 400 gr Nutella, krem çokollatë
 • 1 e verdhë veze, për larje
 • sheqeri pluhur, për spërkatje

Udhëzime

 1. Larkojeni një rrotull me petë.
 2. Përhapeni me krem me çokollatë Nutella.
 3. Vendosni sipër rrotullën e dytë të petë dhe shtypni lehtë.
 4. Preni brumin me presa lepuri dhe vendoseni në një tepsi lyejme me leter per pjekje.
 5. Pjeketat mund te piqen edhe.
 6. Lewshojeni lepurushet me te verdhe veze te rrahur.
 7. Pjekim lepurushet e peta ne furre me 200°C nga fundi dhe ngroheni lart per rreth 12 minuta derisa te marrin ngjyre te arte.
 8. Lërini lepurushët e Pashkëve të ftohen dhe më pas spërkatini me sheqer pluhur.

Nëse lepurushët rrëshqasin pak gjatë pjekjes, mund t’i drejtoni në formë menjëherë pas pjekjes ndërsa janë ende të nxehtë.

Vegla

 • format e Pashkëve
 • thikë
 • furçë kuzhine
 • shaker sheqeri me krem