Punch mollë pa alkool me mjaltë, lëng portokalli dhe kanellë

Punch mollë pa alkool me mjaltë

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një e nxehtë e bërë nga lëngu i mollës dhe lëngu i portokallit është një kombinim fitues. Prushi i ngrohtë i mollës joalkoolike me një notë hyrëse mjalti dhe kanelle është një pije ideale për mbrëmjet e ftohta që shijon mirë dhe ngroh.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Punch mollë pa alkool me mjaltë
Punch mollë pa alkool me mjaltë

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një e nxehtë e bërë nga lëngu i mollës dhe lëngu i portokallit është një kombinim fitues. Prushi i ngrohtë i mollës joalkoolike me një notë hyrëse mjalti dhe kanelle është një pije ideale për mbrëmjet e ftohta që shijon mirë dhe ngroh.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 660 ml lëng molle
 • 300 ml lëng portokalli
 • 1 lugë gjelle lëng limoni
 • 2 lugë mjaltë
 • 2 lugë kanellë

Udhëzime

 1. Hidhni lëngun e mollës dhe lëngun e portokallit në një tenxhere dhe ngroheni.
 2. Hiqeni tenxheren nga zjarri.
 3. Shtoni lëngun e limonit, mjaltin dhe kanellën dhe përzieni.
 4. Shërbejeni grurin e mollës të nxehtë.

Vegla

 • tenxhere
 • lugë përzierje
 • filxhanë çaji