Punch ngrohëse me rum, verë të kuqe dhe lëng limoni

Punch ngrohëse me rum

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Kur jashtë është ftohtë, duhet ta përgatisni këtë pije aromatike nga rumi, vera e kuqe, çaji i fortë dhe lëngu. Kjo është ideale për një mbrëmje komode dhe të relaksuar përballë oxhakut.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Punch ngrohëse me rum
Punch ngrohëse me rum

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Kur jashtë është ftohtë, duhet ta përgatisni këtë pije aromatike nga rumi, vera e kuqe, çaji i fortë dhe lëngu. Kjo është ideale për një mbrëmje komode dhe të relaksuar përballë oxhakut.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije alkolike | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 750 ml rum i errët
 • 750 ml verë e kuqe, e thatë
 • 720 ml çaj i zi, i zier fort
 • 120 ml lëng portokalli
 • 120 ml lëng limoni
 • 400 g sheqer

Udhëzime

 1. Hidhni rumin, verën, çajin dhe lëngun në një tenxhere.
 2. Shtoni sheqerin dhe përzieni mirë.
 3. Vendosni tenxheren në furrë dhe ngroheni derisa sheqeri të tretet.
 4. Mos e vini në valë.
 5. Hidheni grushtin në gota dhe shijojeni ngrohtë.

Vegla

 • tenxhere
 • lugë përzierje
 • kupa