Punch pa alkool me lëng dardhe dhe mandarina

Punch pa alkool me lëng dardhe dhe mandarina

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 27 minuta

Kjo pije ngrohëse me shijet e agrumeve, dardhës dhe erëzave është e duhura për mbrëmjet e ftohta të dimrit. Punch pa alkool me lëng dardhe dhe mandarina ka shije të shijshme dhe mund të shërbehet në vend të çajit. Shtrydhni mandarinat, përzieni përbërësit, ziejini për pak kohë dhe pija mund të shërbehet.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Punch pa alkool me lëng dardhe dhe mandarina
Punch pa alkool me lëng dardhe dhe mandarina

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 27 minuta

Kjo pije ngrohëse me shijet e agrumeve, dardhës dhe erëzave është e duhura për mbrëmjet e ftohta të dimrit. Punch pa alkool me lëng dardhe dhe mandarina ka shije të shijshme dhe mund të shërbehet në vend të çajit. Shtrydhni mandarinat, përzieni përbërësit, ziejini për pak kohë dhe pija mund të shërbehet.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Pije joalkoolike, Pije te nxehta | Kuzhina: Receta polake

Përbërës

 • 3 mandarina
 • 1 copë xhenxhefil, i freskët
 • 1 l lëng dardhe
 • lëng limoni, sipas shijes
 • 4 sytha karafili
 • 4 pod kardamom

Udhëzime

 1. Shtypni lëngun e dy mandarinave.
 2. Prejeni mandarinën e tretë.
 3. Prisni edhe xhenxhefilin në feta të holla, mjaftojnë 6 copa.
 4. Të gjithë përbërësit i vendosni në një tenxhere.
 5. I vini në zierje. Një zjarr i ulët, Ziej për 10 minuta.
 6. Hiqni nga zjarri, mbulojeni.
 7. Lëreni të qëndrojë edhe 10 minuta.
 8. Hiqni erëzat, derdhni në gota, më pas shërbejeni.

Vegla

 • shtypje agrume
 • thikë
 • dërrasë prerës
 • pan
 • kavanoza