Qumësht i shijshëm bajame i bërë nga bajame pa lëvozhgë për mëngjes

Qumësht i shijshëm bajame i bërë nga bajame pa lëvozhgë për mëngjes

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Qumështi i bajames është një pije e shijshme dhe e shëndetshme për mëngjes ose ndërmjet vakteve. Ashtu si bajamet, ai është i pasur me proteina, acide yndyrore, vitamina B dhe E, kalcium, zink, fosfor dhe elementë të tjerë gjurmë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Qumësht i shijshëm bajame i bërë nga bajame pa lëvozhgë për mëngjes
Qumësht i shijshëm bajame i bërë nga bajame pa lëvozhgë për mëngjes

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Qumështi i bajames është një pije e shijshme dhe e shëndetshme për mëngjes ose ndërmjet vakteve. Ashtu si bajamet, ai është i pasur me proteina, acide yndyrore, vitamina B dhe E, kalcium, zink, fosfor dhe elementë të tjerë gjurmë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Pije te lehta | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

  • 100 g bajame, të papjekura
  • 400 ml ujë

Udhëzime

  1. Lutini bajamet e lara ne uje te bollshem te ftohte gjate nates.
  2. Kulloni ujin dhe lani bajamet.
  3. Bajamet i vendosni ne nje procesor ushqimi.
  4. Hidhni ne 400ml uje te paster dhe beni pure masen.
  5. Hidhni Qumeshti neper nje Site dhe mbusheni ne gota.
  6. Qumeshti i bajames nuk duhet ruajtur per nje kohe te gjate, humbet shijen e tij.

Pasta e bajameve të mbetura nga qumështi i bajameve mund të hahet me gjizë ose të përdoret në ushqime të pjekura si p.sh. për ose biskota.

Vegla

  • tas
  • përpunues ushqimi