Recetë e shpejtë për kanape me proshutë dhe kastravec në baguette

Recetë e shpejtë për kanape me proshutë dhe kastravec në baguette

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Një meze është gjithmonë e mrekullueshme kur bëhet fjalë për një festë. Kjo recetë përgatitet aq shpejt sa zgjat vetëm disa minuta. Kastravecat krokante, fetat e shijshme të proshutës, krem djathi i butë dhe ullinjtë e ëmbël në një baguette të freskët jo vetëm që do të bëjnë përshtypje me shijen e tyre, por edhe me pamjen e tyre.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Recetë e shpejtë për kanape me proshutë dhe kastravec në baguette
Recetë e shpejtë për kanape me proshutë dhe kastravec në baguette

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Një meze është gjithmonë e mrekullueshme kur bëhet fjalë për një festë. Kjo recetë përgatitet aq shpejt sa zgjat vetëm disa minuta. Kastravecat krokante, fetat e shijshme të proshutës, krem djathi i butë dhe ullinjtë e ëmbël në një baguette të freskët jo vetëm që do të bëjnë përshtypje me shijen e tyre, por edhe me pamjen e tyre.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Natën e Vitit të Ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta angleze

Përbërës

 • 12 feta baguette
 • 50-70 g krem djathi
 • 1 kastravec
 • 12 feta proshutë ose sallam
 • 12 ullinj
 • susam, sipas shijes

Udhëzime

 1. Prisni kastravecin në feta.
 2. Flatat e baguettes i lyejmë me krem djathi.
 3. Sipër i hedhim kastravecin, proshutën dhe ullinjtë.
 4. Sigurojmë kanapetet me hell.
 5. Spërkasim lehtë me susam.
 6. Rrendisim kanapet në pjatë dhe shërbejeni si meze ose shërbejeni meze.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • skewers