Rhubarb crumble me luleshtrydhe – ëmbëlsirë frutash me brumë crumble

Rhubarb crumble me luleshtrydhe - ëmbëlsirë frutash me brumë crumble

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Kjo ëmbëlsirë ka shije të lëngshme, frutash dhe krokante në të njëjtën kohë. Thërrmimi i ravenit me luleshtrydhe është perfekt kur nuk mund të vendosni mes një torte dhe një ëmbëlsirë. E pjekur në tavë të vogla dhe e servirur me akullore me vanilje, crumbli i ravenit ka shije të mirë për të gjithë familjen dhe është shumë i lehtë për t’u pjekur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rhubarb crumble me luleshtrydhe - ëmbëlsirë frutash me brumë crumble
Rhubarb crumble me luleshtrydhe - ëmbëlsirë frutash me brumë crumble

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

Kjo ëmbëlsirë ka shije të lëngshme, frutash dhe krokante në të njëjtën kohë. Thërrmimi i ravenit me luleshtrydhe është perfekt kur nuk mund të vendosni mes një torte dhe një ëmbëlsirë. E pjekur në tavë të vogla dhe e servirur me akullore me vanilje, crumbli i ravenit ka shije të mirë për të gjithë familjen dhe është shumë i lehtë për t’u pjekur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 100 g raven
 • 50-80 g luleshtrydhe
 • 1 lugë gjelle sheqer
 • 1 f. Sheqer vanilje
 • 90 g gjalpë, i zbutur
 • 30 g sheqer kaf
 • 30-40 g sheqer
 • 100 g miell
 • 30 g tërshërë të mbështjellë, e butë

Udhëzime

 1. Prisni raven.
 2. Përzieni copat e ravenës në një tas me 1 lugë sheqer dhe sheqer vanilje.
 3. Luleshtrydhet i prisni në feta.
 4. I shtoni luleshtrydhet në raven dhe i trazoni mirë.
 5. Gjalp në copa, miell, Përzieni sheqerin kaf, sheqerin e bardhë dhe tërshërën e mbështjellë në një përpunues ushqimi për të formuar crumble.
 6. Lyejmë 4 ramekin të vogla me pak gjalpë.
 7. Përhapeni përzierjen e ravenit dhe luleshtrydhes në fund të ramekins.
 8. I derdhni thërrimet. mbi.
 9. The crumble Vendoseni në furrën e parangrohur në 180°C në nxehtësinë e sipërme/poshtë për rreth 30 minuta.
 10. Shërbejeni crumblin e ravenit me akullore ose krem vanilje.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • përpunues ushqimi
 • ramekins të vogla
 • furçë kuzhine
 • tas xhami
 • lugë