Role salmon i përzemërt me krem djathi dhe bukë të thekur

Role salmon i përzemërt me krem djathi dhe bukë të thekur

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Ky meze e lehtë me salmon të tymosur dhe bukë të thekur është një alternativë e shkëlqyeshme për sanduiçet e mërzitshme të peshkut. Të dashurit tuaj mund të befasohen lehtësisht me një të tillë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Role salmon i përzemërt me krem djathi dhe bukë të thekur
Role salmon i përzemërt me krem djathi dhe bukë të thekur

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Ky meze e lehtë me salmon të tymosur dhe bukë të thekur është një alternativë e shkëlqyeshme për sanduiçet e mërzitshme të peshkut. Të dashurit tuaj mund të befasohen lehtësisht me një të tillë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Pranverë, Verë, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Meze, Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 125g krem djathi
 • 2 lugë majonezë
 • 1 lugë gjelle lëng limoni
 • 3-4 degë qiqrash
 • 1 lugë kaperi
 • piper i zi, sipas shijes
 • 240 g salmon i tymosur
 • 6-8 feta tost

Udhëzime

 1. Përzieni kremin e djathit me majonezën dhe lëngun e limonit në një enë.
 2. Prisni imët qiqrat dhe kaperin.
 3. Shtojeni në përzierjen e djathit krem së bashku me piperin.
 4. Përziejini gjithçka mirë.
 5. Prisni salmon i tymosur në porcione.
 6. Hiqni koren nga Pritini bukën.
 7. Rrokullisni fetat e bukës në shesh me një petull.
 8. Përhapeni përzierjen e djathit në secilën fetë buke.
 9. Vendosni salmonin e tymosur sipër dhe rrotulloni gjithçka. lart fort.
 10. Mbulojeni rrotullën e salmonit me film ushqimor.
 11. Vendoseni në frigorifer për 20-30 minuta.
 12. Prejeni rrotullën e salmonit në 4 deri në 6 pjesë përpara se ta shërbeni.

Vegla

 • tas
 • lugë
 • rrokullisje
 • thikë
 • film ngjitës