Roleta toste franceze me luleshtrydhe, Nutella dhe krem djathi

Roleta toste franceze me luleshtrydhe

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Këto Rolls të shijshme franceze të bukës janë një ëmbëlsirë apo mëngjes perfekt për të gjithë adhuruesit e luleshtrydheve dhe Nutella-s! Roletat e bukës franceze mbulohen me luleshtrydhe të ëmbla, Nutella dhe krem djathi dhe skuqen në gjalpë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Roleta toste franceze me luleshtrydhe
Roleta toste franceze me luleshtrydhe

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Këto Rolls të shijshme franceze të bukës janë një ëmbëlsirë apo mëngjes perfekt për të gjithë adhuruesit e luleshtrydheve dhe Nutella-s! Roletat e bukës franceze mbulohen me luleshtrydhe të ëmbla, Nutella dhe krem djathi dhe skuqen në gjalpë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 4 feta sanduiç tost
 • 1-2 vezë
 • 40 ml qumësht
 • 30 g krem djathi
 • 30 g Nutella
 • 80 g luleshtrydhe, të prera në feta
 • 1 lugë gjalpë, për skuqje
 • 1 lugë lajthi, për Serve

Udhëzime

 1. Në një enë rrihni vezët dhe qumështin me një rrahëse.
 2. Përdorni një oklla për të rrafshuar bukën e thekur.
 3. Përhapni kremin e djathit në bukë.
 4. Dover me Nutella. fundi i bukës .
 5. Rrotulloni fort bukën dhe e vendosni në anën e mbështjellë.
 6. Ngrohni gjalpin në tigan.
 7. Kthejeni secilën role në përzierjen e vezëve.
 8. Skuqini rolet në fillim nga ana e mbështjellë.
 9. Më pas të gjitha Skuqini anët për një kohë të shkurtër.
 10. Shërbejini rolet e përfunduara të tosteve franceze me Nutella dhe lajthi.

Vegla

 • rul
 • tas
 • hisk
 • thikë
 • pan
 • pirun