Rostiçeri buke me salmon të tymosur dhe havjar

Rostiçeri buke me salmon të tymosur dhe havjar

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Gjizë me një prekje pikante të rrikë plotëson në mënyrë të përkryer shijen e pasur të havjarit dhe salmonit të tymosur aromatik. Rostiçeri i bukës është i shkëlqyeshëm për një darkë të shpejtë ose për festa.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri buke me salmon të tymosur dhe havjar
Rostiçeri buke me salmon të tymosur dhe havjar

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Gjizë me një prekje pikante të rrikë plotëson në mënyrë të përkryer shijen e pasur të havjarit dhe salmonit të tymosur aromatik. Rostiçeri i bukës është i shkëlqyeshëm për një darkë të shpejtë ose për festa.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: pragu i vitit te ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta austriake

Përbërës

 • 4 lugë gjizë
 • 1 lugë rrikë
 • 4 feta bukë gruri integral
 • 1 grusht sallatë me raketë, si alternativë marule qengji
 • 50 g salmon i tymosur
 • 25 g havjar i kuq

Udhëzime

 1. Përzieni gjizën dhe rrikën në një enë.
 2. Gjysmën e fetave të bukës.
 3. Përhapeni sipër kremin e rrikës.
 4. Shërbejeni me gjethe marule.
 5. Vendosni salmonin në feta të holla mbi gjethet e marules.
 6. Zbukuroni bukën me havjar të kuq.

Në vend të salmonit, mund të përdoret çdo peshk tjetër i kuq i tymosur ose i kripur.

Vegla

 • tas
 • lugë
 • thikë