Rostiçeri e freskët sallatë me rome, kastravec, rrepkë dhe domate

Rostiçeri e freskët sallatë me rome

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Kjo e freskët e freskët ka gjithmonë shije të mirë! Rostiçeri i sallatës i bërë nga gjethet rome përmban shumë vitaminë C që forcon imunitetin. Me kastravec të freskët dhe rrepkë, si dhe me domate të kuqe të lëngshme, sallata kthehet në një bombë vitaminash.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri e freskët sallatë me rome
Rostiçeri e freskët sallatë me rome

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Kjo e freskët e freskët ka gjithmonë shije të mirë! Rostiçeri i sallatës i bërë nga gjethet rome përmban shumë vitaminë C që forcon imunitetin. Me kastravec të freskët dhe rrepkë, si dhe me domate të kuqe të lëngshme, sallata kthehet në një bombë vitaminash.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Sallata | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 kastraveca, të prera në shkopinj
 • 4-5 rrepka, të prera në shkopinj
 • 8 domate qershi, të prera në feta
 • 8-10 gjethe marule rome
 • 100 g salcë kosi, ose salcë kosi
 • 1 lugë kripë domate
 • ½ lugë hudhër pluhur
 • 2 lugë kopër, të grirë
 • 2-3 lugë qiqra, të grira imët

Udhëzime

 1. Shtroni gjethet e marules rome në një pjatë.
 2. Sipëri hidhni kastravecin, rrepkën dhe domatet.
 3. Shtojeni kripën e domates, hudhrën pluhur dhe koprën në salcë kosi.
 4. Përziejini gjithçka për të formuar një salcë për kopër .
 5. Përhapeni dressing-in mbi gjethet e maruleve .
 6. Spërkateni me qiqra dhe shijojeni.

Vegla

 • pjatë
 • tas
 • thikë
 • dërrasë prerës
 • lugë