Rostiçeri i ëmbël i ëmbëlsirave të Halloween me kanellë dhe reçel

Rostiçeri i ëmbël i ëmbëlsirave të Halloween me kanellë dhe reçel

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Një recetë e shpejtë nga brumërat për festë. Ky rostiçeri i ëmbël kungull me një mbushje aromatike reçeli është i mrekullueshëm dhe ka shije të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri i ëmbël i ëmbëlsirave të Halloween me kanellë dhe reçel
Rostiçeri i ëmbël i ëmbëlsirave të Halloween me kanellë dhe reçel

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Një recetë e shpejtë nga brumërat për festë. Ky rostiçeri i ëmbël kungull me një mbushje aromatike reçeli është i mrekullueshëm dhe ka shije të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: Receta me video, Snacks | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 1 f. Petë sfurmash, përafërsisht 275 g
 • 40-50 g reçel, i bërë nga mjedra ose luleshtrydhe
 • 2 lugë lëkure lime
 • 1 lugë kanellë

Udhëzime

 1. Përziejmë reçelin me lëkuren e limonit dhe kanellën.
 2. Prisni 12 rrathë.
 3. Vendosni 6 rrathët e poshtëm në një tepsi të veshur me letër pjekjeje.
 4. Formoni një kërcell kungulli.
 5. Secili me një lugë reçel Përhapeni.
 6. Prisni sytë dhe gojën me zigzag në rrathët e mbetur.
 7. Vendosni fytyrat e kungullit në rrathët e përhapur.
 8. Shtypni skajet lehtë. furrën në 180 gradë për rreth 15 minuta .

nbsp;

nbsp;

Prerjet e brumit mund të ndahen dhe të piqen për rreth 12 minuta.

Vegla

 • Frestar biskotash
 • Thikë
 • Furçë kuzhine
 • Rende agrumesh
 • Takme