Rostiçeri i shpejtë i ushqimit me gishta me kastravec, shkopinj gaforre dhe djathë

Rostiçeri i shpejtë i ushqimit me gishta me kastravec

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Rostiçeri i shijshëm i ushqimit me gishta me shkopinj gaforre, djathë dhe vezë është shumë i lehtë dhe i shpejtë për t’u përgatitur. Kastravecat e freskëta krokante kombinohen në mënyrë të përkryer me mbushjen e shijshme të mishit të gaforres, djathit dhe vezëve të ziera.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri i shpejtë i ushqimit me gishta me kastravec
Rostiçeri i shpejtë i ushqimit me gishta me kastravec

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 35 minuta

Rostiçeri i shijshëm i ushqimit me gishta me shkopinj gaforre, djathë dhe vezë është shumë i lehtë dhe i shpejtë për t’u përgatitur. Kastravecat e freskëta krokante kombinohen në mënyrë të përkryer me mbushjen e shijshme të mishit të gaforres, djathit dhe vezëve të ziera.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Krishtlindje, Viti i Ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatimi, Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 vezë
 • 80g djathë
 • 100g shkopinj gaforre
 • 2-3 degë kopër
 • kripë, për shije
 • piper, për shije
 • majonezë, për shije
 • 2-3 turshi

Udhëzime

 1. Ziejini vezët fort për rreth 10 minuta.
 2. Shpëlajini me ujë të ftohtë dhe qëroni.
 3. Grini djathin, shkopinjtë e gaforres dhe vezët në një rende të imët.
 4. Përziejini gjithçka në një enë.
 5. Kripë dhe piper sipas shijes
 6. Shtoni majonezen dhe perziejini mire.
 7. Prisni kastravecat per gjatesine.
 8. Me kujdes hiqni mishin me nje luge caji.
 9. Vendosni mbushjen ne “varkat” qe rezulton dhe rrafshoni.
 10. Preni ne porcione para se të shërbeni .

Vegla

 • tenë me vezë
 • thikë
 • tas
 • lugë