Rostiçeri kumbulle me djathë dhe proshutë nga furra

Rostiçeri kumbulle me djathë dhe proshutë nga furra

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Ky meze i shijshëm është një meze e ngrohtë me kumbulla të mbushura me djathë dhe të pjekura në proshutë. Shërbyer si kanape, shkon shumë me çdo shuplakë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri kumbulle me djathë dhe proshutë nga furra
Rostiçeri kumbulle me djathë dhe proshutë nga furra

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Ky meze i shijshëm është një meze e ngrohtë me kumbulla të mbushura me djathë dhe të pjekura në proshutë. Shërbyer si kanape, shkon shumë me çdo shuplakë!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Natën e Vitit të Ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta angleze

Përbërës

 • 24 copë kumbulla të thata
 • 100 g djathë, djathë i grirë ose krem i grirë
 • 12 copë proshutë

Udhëzime

 1. Vendosni krueset e dhëmbëve në një enë, mbulojini me ujë dhe lërini të zhyten për 15 minuta.
 2. Mbushim kumbullat e thata me djathë të grirë ose krem djathi. (Mund te perdorni cdo djath qe ju pelqen)
 3. Prisni fetat e proshutes pergjysme.
 4. Mbishni nga nje kumbulle.
 5. Sigurojeni proshuten me kruajtëse dhëmbësh.
 6. Kombolat e mbështjellura vendosini në një tavë.
 7. Den Bake rostiçeri në 180°C për rreth 15 minuta.

Vegla

 • kruajtëse dhëmbësh
 • tavë