Rostiçeri me djathë burrë dëbore i bërë nga mocarela dhe salcë kosi

Rostiçeri me djathë burrë dëbore i bërë nga mocarela dhe salcë kosi

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Burrat e lezetshëm të dëborës të bërë nga mocarela dhe salcë kosi me kapele të kuqe janë të lehta për t’u kafshuar. Një rostiçeri e mrekullueshme djathi për një festë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri me djathë burrë dëbore i bërë nga mocarela dhe salcë kosi
Rostiçeri me djathë burrë dëbore i bërë nga mocarela dhe salcë kosi

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Burrat e lezetshëm të dëborës të bërë nga mocarela dhe salcë kosi me kapele të kuqe janë të lehta për t’u kafshuar. Një rostiçeri e mrekullueshme djathi për një festë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: pragu i vitit te ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 200 g mocarela e grirë
 • 3-4 lugë salcë kosi
 • ½ lugë hudhër pluhur
 • 3-4 domate qershi
 • 1 domate hardhi
 • susam, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Pretoni domaten e hardhisë dhe vendoseni në një pjatë.
 2. Përzieni mocarelën me salcë kosi dhe pluhur hudhër.
 3. Formoni përzierjen e djathit në topa të vegjël dhe të mëdhenj.
 4. Vendosni topat e vegjël sipër topthave të mëdhenj të djathit dhe vendosini sipër fetave të domates
 5. Prisni domatet qershi përgjysmë.
 6. Vendosni gjysmë domate mbi çdo burrë dëbore si kapak.
 7. Shërbejini burrë dëboret si meze me djathë.

Vegla

 • tas
 • pjatë
 • thikë