Rostiçeri me role proshutë me sallatë patate të bërë nga karota dhe vezë

Rostiçeri me role proshutë me sallatë patate të bërë nga karota dhe vezë

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 130 minuta

Një meze shumë e shijshme me sallatë proshutë dhe patate. Rrotullat e proshutës janë të mbushura me një sallatë me patate, karrota dhe vezë dhe kanë shije jashtëzakonisht të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri me role proshutë me sallatë patate të bërë nga karota dhe vezë
Rostiçeri me role proshutë me sallatë patate të bërë nga karota dhe vezë

Porcione: 5 persona | Koha e përgatitjes: 130 minuta

Një meze shumë e shijshme me sallatë proshutë dhe patate. Rrotullat e proshutës janë të mbushura me një sallatë me patate, karrota dhe vezë dhe kanë shije jashtëzakonisht të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Natën e Vitit të Ri | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Enët anësore, Sallata, Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 1-2 vezë
 • 2 patate
 • 1 karotë
 • 2 turshi
 • 2-3 lugë bizele të konservuara
 • kripë, për shije
 • piper, për shije
 • majonezë, për shije
 • 10 Feta proshutë
 • Marule me gjethe, sipas shijes

Udhëzime

 1. Zjeni vezët për 10 minuta, patatet dhe karotat për rreth 25-30 minuta.
 2. Lërini perimet dhe vezët të ftohen dhe qërohen.
 3. Preni në kubikë trangujve.
 4. Patetet, karotat dhe vezët gjithashtu. Hidhni bizelet, kripë e piper dhe e rregulloni me majonezë.
 5. Lëreni sallatën me patate të ftohet në frigorifer për rreth 1 orë.
 6. Mbuloni fetat e proshutës me gjethe marule.
 7. Përhapeni sipër sallatën me patate.
 8. Rrotulloni proshutën dhe mbështillni skajet Ngjitni hell.

Vegla

 • tenxhere
 • thikë
 • tas
 • lugë
 • hell druri