Rostiçeri me unaza mollë me tërshërë dhe çokollatë

Rostiçeri me unaza mollë me tërshërë dhe çokollatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Rostiçeri i unazës së mollës është një alternativë e mirë për ëmbëlsirat, është e shëndetshme dhe duket e shijshme! Thjesht pritini mollët në feta, thermoni ato dhe vendosini në hell. Hidhni sipër çokollatë dhe tërshërë sipas dëshirës dhe rostiçeri është gati!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Rostiçeri me unaza mollë me tërshërë dhe çokollatë
Rostiçeri me unaza mollë me tërshërë dhe çokollatë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Rostiçeri i unazës së mollës është një alternativë e mirë për ëmbëlsirat, është e shëndetshme dhe duket e shijshme! Thjesht pritini mollët në feta, thermoni ato dhe vendosini në hell. Hidhni sipër çokollatë dhe tërshërë sipas dëshirës dhe rostiçeri është gati!

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Vera | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 4 mollë
 • shtresë me çokollatë të zezë, për shije
 • thekon tërshërë, për shije

Udhëzime

 1. Prisni mollët me një bërthamë molle.
 2. Prisni në feta 1 cm të trasha.
 3. Ose pritini mollët në feta menjëherë dhe pritni qendrën e mollës me prerësin e motivit.
 4. Zbukuroni mollët me çokollatë dhe bollgur ose si te deshironi dhe vendosni mbi nje Fusni nje hell druri.
 5. Shërbejini rrathët e mollës në hell në një gotë.

Vegla

 • Thikë
 • Hulat prej druri
 • Bërthyes mollës
 • Presë motivimi