Salcë kosi pikante me mustardë, hudhër dhe erëza

Salcë kosi pikante me mustardë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Kjo salcë kosi me mustardë shkon shumë me nuggets, patate të skuqura, pulë të pjekur në skarë dhe shumë pjata të tjera. Salca ka shije pikante dhe super të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Salcë kosi pikante me mustardë
Salcë kosi pikante me mustardë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Kjo salcë kosi me mustardë shkon shumë me nuggets, patate të skuqura, pulë të pjekur në skarë dhe shumë pjata të tjera. Salca ka shije pikante dhe super të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Gatuaj | Menu: salcat | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 2 thelpinj hudhër
 • ¹⁄4-¹⁄

Udhëzime

 1. Qëroni hudhrën.
 2. Tërmoni hudhrën së bashku me kripë dhe piper për 2-3 sekonda në blender.
 3. Shtoni kosin dhe mustardën.
 4. I trazoni mirë që të formohet një salcë e njëtrajtshme kosi.
 5. Salca e kosit shkon mirë me burgers, nuggets, patate të skuqura ose pulë të pjekur në skarë.

Salca e kosit mund të ruhet në frigorifer deri në 10 ditë.

Vegla

 • lugë gjelle
 • lugë çaji
 • thikë
 • blender