Salcë sallatë pikante me mjaltë, ketchup dhe paprika

Salcë sallatë pikante me mjaltë

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Një pije e pazakontë me erëza dhe uthull vere të kuqe është një shtesë e shkëlqyeshme jo vetëm për sallatat, por edhe për mishin. Veçanërisht pjatat e pulës do ta plotësojnë mrekullisht këtë kombinim të mrekullueshëm. E përgatitur në vetëm 2 minuta, të gjithë duhet ta kishin provuar këtë salcë sallate.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Salcë sallatë pikante me mjaltë
Salcë sallatë pikante me mjaltë

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 2 minuta

Një pije e pazakontë me erëza dhe uthull vere të kuqe është një shtesë e shkëlqyeshme jo vetëm për sallatat, por edhe për mishin. Veçanërisht pjatat e pulës do ta plotësojnë mrekullisht këtë kombinim të mrekullueshëm. E përgatitur në vetëm 2 minuta, të gjithë duhet ta kishin provuar këtë salcë sallate.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Salca, Vegjetariane | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • ¹⁄₂ filxhan uthull vere të kuqe
 • ¹⁄₃ filxhan ketchup
 • ¹⁄4 filxhan mjaltë
 • 1 lugë gjelle salcë Worcestershire
 • 1 lugë paprika, e tymosur
 • ¹⁄2 lugë qepë, e tharë
 • ¹⁄₂ filxhan vaj vegjetal, i parafinuar
 • kripë, për shije
 • piper i zi, për shije

Udhëzime

 1. Në një mikser, rrihni së bashku uthullën, ketchup-in, mjaltin, salcën Worcestershire, paprikën dhe qepën.
 2. Ndërsa mikseri është ende duke funksionuar, hidhni ngadalë vajin.
 3. Redoseni me kripë dhe piper të zi.
 4. Hidhni salcën e sallatës mbi sallatën e freskët ose shërbejeni me mish.

Vegla

 • Blender