Salcice mumje në brumë briosh për Halloween

Salcice mumje në brumë briosh për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 25 minuta

Salcicet e mamave bëhen të shpejta dhe një trajtim i mrekullueshëm drithërues për Halloween. Salsiçet mbështillen në mumie në brumë kruasani dhe pas pjekjes mbulohen me sy.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Salcice mumje në brumë briosh për Halloween
Salcice mumje në brumë briosh për Halloween

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 25 minuta

Salcicet e mamave bëhen të shpejta dhe një trajtim i mrekullueshëm drithërues për Halloween. Salsiçet mbështillen në mumie në brumë kruasani dhe pas pjekjes mbulohen me sy.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 1 f. Brumë kruasani, përafërsisht 340 g për pjekje
 • 10 salsiçe të vogla, shpendë
 • 1 lugë salcë hamburgeri, alternativisht majonezë

Udhëzime

 1. Zhbërthejeni brumin dhe hapeni.
 2. Përdorni një prerës picash për ta prerë në shirita të hollë.
 3. Mështoni 8-10 rripa rreth çdo salsiçe, duke lënë një boshllëk për sytë e mumjeve.
 4. Mumjet e mbështjellura salcice të hapura Vendosni një tepsi te shtruar me leter furre.
 5. Pjekim salsiçet mumie ne 180 grade per rreth 15-20 minuta.
 6. I leme mumiet te ftohen shkurtimisht.
 7. I vendosim pak sy salsiçeve te ftohura me salce hamburgeri. guaska e ëmbëlsirave Shërbejeni Halloween!

Vegla

 • prerëse picash
 • kruajtëse dhëmbësh