Salcice pikante në një salcë Barbecue të bërë në shtëpi

Salcice pikante në një salcë Barbecue të bërë në shtëpi

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 42 minuta

Këto salcice në një salcë të shijshme Barbecue janë një rostiçeri e shkëlqyer që përgatitet shumë lehtë. Zierja e bockwurst-it në salcën e Barbecue i jep asaj diçka të sigurt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Salcice pikante në një salcë Barbecue të bërë në shtëpi
Salcice pikante në një salcë Barbecue të bërë në shtëpi

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 42 minuta

Këto salcice në një salcë të shijshme Barbecue janë një rostiçeri e shkëlqyer që përgatitet shumë lehtë. Zierja e bockwurst-it në salcën e Barbecue i jep asaj diçka të sigurt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: gatim | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 240ml ketchup
 • 60ml uthull vere të kuqe
 • 60ml ujë
 • 3 lugë mjaltë
 • 1 lugë gjelle sheqer kaf
 • 1 lugë gjelle salcë Worcestershire
 • 1 lugë qepë, të thata
 • 1 lugë hudhër, të thata
 • 1 lugë paprika ëmbël
 • kripë, për shije
 • 1 lugë piper i zi
 • 650 g salsiçe, mini salcice

Udhëzime

 1. Në një tigan ose tenxhere të thellë, kombinoni ketchup-in, uthullën, ujin, mjaltin, sheqerin, salcën Worcestershire, hudhrën, qepën, paprikën, kripën dhe piperin e zi.
 2. Shto salsiçet, i trazojmë dhe i përgatisim për rreth 20 minuta.
 3. Të gjithën e derdhim në një tavë dhe i pjekim për rreth 10 minuta në 180°C.
 4. Më pas i kthejmë salsiçet dhe i gatuajmë edhe për 7-10 minuta të tjera.
 5. Salcicet në salcën e barbekju-it të bërë në shtëpi me një pjatë anësore ose shërbejini me një sallatë.

Në vend të mini salsiçeve mund të përdoren edhe salsiçe normale që janë prerë në disa pjesë.

Vegla

 • tegan
 • tavë enës