Salcice rrëqethëse mumje në brumë squfur për Halloween

Salcice rrëqethëse mumje në brumë squfur për Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Argëtim i frikshëm për të rinj dhe të vjetër. Një recetë e shkëlqyeshme dhe e lehtë për një meze të lehtë të Halloween-it që është e mrekullueshme në shuplakën e festës së Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Salcice rrëqethëse mumje në brumë squfur për Halloween
Salcice rrëqethëse mumje në brumë squfur për Halloween

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 40 minuta

Argëtim i frikshëm për të rinj dhe të vjetër. Një recetë e shkëlqyeshme dhe e lehtë për një meze të lehtë të Halloween-it që është e mrekullueshme në shuplakën e festës së Halloween.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Halloween | Rajon: Amerika e Veriut | Përgatitja: Piqem | Menu: Embëlsira, Pjekim të këndshëm | Kuzhina: Receta amerikane

Përbërës

 • 200-250 g petë sfumimi
 • 10 salsiçe
 • 1 vezë
 • djathë, për shije
 • 20 karafil
 • majonezë, për shije
 • ketchup, për shije

Udhëzime

 1. Lardheni brumin, priteni në shirita të hollë dhe mbështillni salsiçet në të, duke lënë hapësirë për sytë e mamasë.
 2. Rreshtoni fletën e pjekjes me letër furre dhe vendosni mumiet e sallamit.
 3. Rrihni lehtë vezën dhe lyeni me furçë çdo mumje.
 4. I pjekim salsiçet e mumjes në 180°C për rreth 20-25 minuta.
 5. Sipëri syve të mumisë me copa djathi dhe karafil ose dekoro me majonezë dhe ketchup.

Vegla

 • thikë