Salcice të shijshme në një fustan salçie të bërë nga brumi i majave

Salcice të shijshme në një fustan salçie të bërë nga brumi i majave

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 85 minuta

Salsiçet në një fustan zhveshjeje gjithmonë funksionojnë! Qoftë për një festë për ditëlindjen e fëmijëve, një festë në Barbekju ose thjesht si meze të lehtë – këto salcice në një fustan zhveshjeje thjesht kanë shije të mirë dhe fëmijëve u duken veçanërisht të shkëlqyera.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Salcice të shijshme në një fustan salçie të bërë nga brumi i majave
Salcice të shijshme në një fustan salçie të bërë nga brumi i majave

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 85 minuta

Salsiçet në një fustan zhveshjeje gjithmonë funksionojnë! Qoftë për një festë për ditëlindjen e fëmijëve, një festë në Barbekju ose thjesht si meze të lehtë – këto salcice në një fustan zhveshjeje thjesht kanë shije të mirë dhe fëmijëve u duken veçanërisht të shkëlqyera.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Verë, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Piqem | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 400 g miell gruri
 • 100 g miell thekre integrale
 • 1 lugë kripë
 • 1 lugë sheqer
 • 1 kub maja të freskët
 • 50 g vaj ulliri
 • 230 g ujë, i vakët
 • 1 gotë salcice
 • 1 e verdha veze, per larje

Udhëzime

 1. Përgatitni një brumë tharmi nga përbërësit, gatuajeni në procesorin e ushqimit për 3 minuta.
 2. Lëreni në makineri për 15 minuta.
 3. Brumin e ndajmë në 8 ose 10 pjesë, e hapim dhe e presim në rripa. nga njëra anë.
 4. Vendosni salsiçen dhe e rrotulloni në anën që keni prerë.
 5. Vendosni salsiçet me fustanin në tepsi të veshur me letër pjekjeje në mënyrë që shtresa të jetë në fund.
 6. Ngrohni paraprakisht furre ne 200°.
 7. Sulsiçet ne fustan I leme te piqen per rreth 30 minuta dhe me pas i lyejme me te verdhe veze.
 8. Pjekim ne furre per rreth 20 minuta ne 180-200 grade.

Vegla

 • përpunues ushqimi
 • thikë
 • pemë
 • letër për pjekje
 • letë pjekje
 • furçë kuzhine