Sallatë e lehtë me gaforre me kastravec, misër dhe vezë

Sallatë e lehtë me gaforre me kastravec

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 22 minuta

Shkopinjtë e gaforreve plotësohen në mënyrë perfekte me kastravec, misër dhe vezë të freskët. Ka shije të lehtë dhe shumëzohet me shije me vaj ulliri.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë e lehtë me gaforre me kastravec
Sallatë e lehtë me gaforre me kastravec

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 22 minuta

Shkopinjtë e gaforreve plotësohen në mënyrë perfekte me kastravec, misër dhe vezë të freskët. Ka shije të lehtë dhe shumëzohet me shije me vaj ulliri.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 vezë
 • 2-3 kastraveca snack
 • 200g shkopinj gaforre
 • 150g misër të konservuar
 • kripë, për shije
 • piper, për shije
 • 3 lugë vaj ulliri
 • barishte, për shije

Udhëzime

 1. Zieni fort vezet, qeroni dhe çerek.
 2. Kulloni misrin e konservuar.
 3. Prisni kastravecin dhe shkopinjtë e gaforres në copa të vogla.
 4. Vendosni mishin e gaforres, kastravecin dhe misrin në një tas.
 5. Sezoni i sallatës me kripe, piper dhe vaj ulliri.
 6. zbukuroni sallaten me gaforre me çerek veze dhe barishte.

Vegla

 • tenë me vezë
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • tas sallatë
 • serverët e sallatës