Sallatë e lehtë me patate me skumbri, vezë dhe bizele

Sallatë e lehtë me patate me skumbri

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Skumbri i tymosur, kastravecat turshi, patatet dhe vezët e ziera dhe bizelet e gjelbra të konservuara, të gjitha bashkohen bukur në këtë të thjeshtë. Sallata me patate është shumë e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur dhe është e mrekullueshme si fillim i shijshëm ose darkë e lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë e lehtë me patate me skumbri
Sallatë e lehtë me patate me skumbri

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Skumbri i tymosur, kastravecat turshi, patatet dhe vezët e ziera dhe bizelet e gjelbra të konservuara, të gjitha bashkohen bukur në këtë të thjeshtë. Sallata me patate është shumë e lehtë dhe e shpejtë për t’u përgatitur dhe është e mrekullueshme si fillim i shijshëm ose darkë e lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Meze, Sallata | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 5 patate
 • 4 vezë
 • 1 skumbri, të tymosur
 • 1 qepë
 • 2 tranguj turshi
 • 100-150 g bizele të njoma, të konservuara
 • majonezë, sipas shijes

Udhëzime

 1. Patatet i lani, i ziejini për rreth 25-30 minuta.
 2. Lërini të ftohen dhe qërohen.
 3. Vezët i zieni fort për rreth 10 minuta.
 4. Shpëlajeni me ujë të ftohtë dhe qëroni.
 5. Qëroni qepën.
 6. Qëroni lëkurën nga skumbri dhe hiqni kockat.
 7. Prisni imët fileton e peshkut.
 8. Patatet, vezët, turshitë dhe qepën i prisni në kubikë të vegjël.
 9. Të gjithë përbërësit i vendosni në një tas sallatë.
 10. Shtoni majonezën për shije dhe gjithçka Përziejeni mirë.
 11. Serbejeni sallatën me patate të ftohtë.

Vegla

 • pan
 • dërrasë prerëse
 • thikë
 • tas sallatë
 • lugë