Sallatë e mrekullueshme verore me kastravec dhe rrepka

Sallatë e mrekullueshme verore me kastravec dhe rrepka

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 25 minuta

Një sallatë e thjeshtë dhe super krokante me kastravec, rrepka dhe barishte. Sallata e verës shkon vërtet me çdo vakt kryesor, qoftë me mish, ushqim të pjekur në skarë apo thjesht me patate.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë e mrekullueshme verore me kastravec dhe rrepka
Sallatë e mrekullueshme verore me kastravec dhe rrepka

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 25 minuta

Një sallatë e thjeshtë dhe super krokante me kastravec, rrepka dhe barishte. Sallata e verës shkon vërtet me çdo vakt kryesor, qoftë me mish, ushqim të pjekur në skarë apo thjesht me patate.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Sallata | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 5 – 6 rrepka
 • 1/2 kastravec
 • 1/2 tufë qepë të pranverës
 • majdanoz, për shije
 • kripë, për shije
 • piper, për shije
 • vaj, për shije

Udhëzime

 1. Rrepka dhe kastravec dhe copa përafërsisht.
 2. Prisni preshin në rrathë.
 3. Prisni përafërsisht majdanozin.
 4. Përzieni me rrepka dhe kastravec.
 5. Rrezojeni sallatën e verës me kripë dhe piper dhe visheni me vaj.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerës
 • tas
 • lugë