Sallatë e përzemërt me fasule me sallam, djathë dhe krutona

Sallatë e përzemërt me fasule me sallam

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Një e përzemërt me sallam dhe djathë, e cila ka shije shumë aromatike dhe pikante për shkak të hudhrës dhe koprës. Sallata merr një majë të shijshme me krutona.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë e përzemërt me fasule me sallam
Sallatë e përzemërt me fasule me sallam

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Një e përzemërt me sallam dhe djathë, e cila ka shije shumë aromatike dhe pikante për shkak të hudhrës dhe koprës. Sallata merr një majë të shijshme me krutona.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 150-200 g sallam të tymosur
 • 150 g djathë
 • ½ tufë kopër
 • 250 g fasule të konservuara
 • 2-3 lugë majonezë
 • 50-80 g krisur
 • 1 thelpi hudhër

Udhëzime

 1. Prisni sallamin në rripa dhe grijeni djathin.
 2. Prisni koprën.
 3. Shtypni hudhrën përmes presës së hudhrës.
 4. Kulloni fasulet në një sitë.
 5. Vendosni sallamin, djathin dhe fasulet në një tas
 6. Serzojeni me majonezë, hudhra të grira dhe kopër.
 7. Përzieni mirë sallatën.
 8. Pak para se ta servirni, shtoni krutonët dhe shijoni sallatën me fasule.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • shtypja e hudhrës
 • sitë
 • tas sallatë
 • lugë përzierje