Sallatë e shijshme me shtresa me mish viçi, panxhar dhe kumbulla

Sallatë e shijshme me shtresa me mish viçi

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 170 minuta

Perimet e ëmbla dhe frutat e thata harmonizohen në mënyrë të përkryer me mishin e gatuar. Përbërësit kombinohen për të krijuar një vakt vërtet të shijshëm, të shijshëm dhe të shijshëm që të gjithë duhet ta provojnë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë e shijshme me shtresa me mish viçi
Sallatë e shijshme me shtresa me mish viçi

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 170 minuta

Perimet e ëmbla dhe frutat e thata harmonizohen në mënyrë të përkryer me mishin e gatuar. Përbërësit kombinohen për të krijuar një vakt vërtet të shijshëm, të shijshëm dhe të shijshëm që të gjithë duhet ta provojnë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropa, Evropa Lindore | Përgatitja: Gatuaj | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 250g viçi
 • 2 lugë panxhar
 • 120g kumbulla të thata
 • 1 qepë
 • kripë, për shije
 • majonezë, për shije

Udhëzime

 1. Vendosni mishin e viçit në një tenxhere dhe gatuajeni për rreth një orë e gjysmë.
 2. Në të njëjtën kohë, gatuajeni panxharin në një tenxhere tjetër për një orë e gjysmë deri në dy orë. Përndryshe, përdorni panxharin e zier.
 3. I hiqini të dyja nga zjarri dhe lëreni të ftohet.
 4. Prejeni mishin në copa të vogla.
 5. Qëroni dhe grijeni panxharin në rende.
 6. Një tas sallate ose një Përgatisni një pjatë me një unazë marule.
 7. Shtroni mishin e viçit, qepët, kumbullat e thata dhe panxharin. marulen ne frigorifer per 1 – 2 ore per tu ftohur dhe marinuar.
 8. Serbejeni sallaten me shtresa si fillim.

Për të zbutur shijen e qepëve në sallatë, mund t’i hidhni ujë të vluar për disa minuta.

Vegla

 • tepsi
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • rende
 • sallatë