Sallatë koreane me karrota me surimi, kastravec dhe misër

Sallatë koreane me karrota me surimi

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 17 minuta

Koreanja përgatitet shpejt dhe lehtë dhe ka shije të freskët të freskët me kastravec dhe misër. Sallata e karotës është një shtesë e shkëlqyeshme për çdo vakt dhe sjell një ushqim të caktuar me vete.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë koreane me karrota me surimi
Sallatë koreane me karrota me surimi

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 17 minuta

Koreanja përgatitet shpejt dhe lehtë dhe ka shije të freskët të freskët me kastravec dhe misër. Sallata e karotës është një shtesë e shkëlqyeshme për çdo vakt dhe sjell një ushqim të caktuar me vete.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Azia | Përgatitja: Gatuaj | Menu: Gatime me perime, Sallata | Kuzhina: Receta koreane

Përbërës

 • 3 Vezë
 • 200g shkopinj Gaforre
 • 2 Kastravecat Snack
 • 200g Karrota Koreane
 • 150-200g Misër, të konservuar
 • Kripë, sipas shijes
 • Majonezë, për shije
 • Kopër, për shije

Udhëzime

 1. Zieni fort vezët, lërini të ftohen dhe qërojini.
 2. Preni në kubikë vezët, shkopinjtë e gaforreve dhe kastravecin.
 3. Shtoni karotat, misrin, kripën dhe majonezën.
 4. Trazoni sallatën mirë.
 5. Shtoni karotën e grirë. sallatë kur shërbeni Dekoroni me kopër.

Vegla

 • tenë me vezë
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • tas sallatë
 • serverët e sallatës