Sallatë me lakër me majë me mollë, bizele, qepë dhe krem

Sallatë me lakër me majë me mollë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Një sallatë e mrekullueshme e shijshme është bërë nga vetëm disa përbërës. Sallata me lakër me majë është krejtësisht e freskët dhe e freskët dhe merr një notë të ëmbël nga molla. Sallata është një shtesë e mrekullueshme për mishin, peshkun ose ushqimin e pjekur në skarë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë me lakër me majë me mollë
Sallatë me lakër me majë me mollë

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 30 minuta

Një sallatë e mrekullueshme e shijshme është bërë nga vetëm disa përbërës. Sallata me lakër me majë është krejtësisht e freskët dhe e freskët dhe merr një notë të ëmbël nga molla. Sallata është një shtesë e mrekullueshme për mishin, peshkun ose ushqimin e pjekur në skarë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: dimrit | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Sallata | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 0,5 lakër me majë
 • 1 mollë
 • 1 kanaçe me bizele të vogla
 • Ajkë kosi, sipas shijes
 • Remoulade, për shije
 • Kripë, për shije
 • Peper, për shije
 • Hiza qepë, për shije
 • kopër, për shije

Udhëzime

 1. Preni lakrën në rripa të imët dhe vendoseni në një tas sallatë.
 2. Preni mollën në kubikë dhe shtojeni në lakër.
 3. Prisni preshin në rrathë të imët.
 4. Përzieni sallatën me kopër.
 5. Bizelet shtoni.
 6. Shtojeni remulën me salcë kosi në sallatë.
 7. Rrezojeni sallatën me lakër me kripë dhe piper.
 8. Përziejini gjithçka dhe shijojeni.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • sallatë
 • lugë