Sallatë me lëng patate me skumbri, selino dhe salcë soje

Sallatë me lëng patate me skumbri

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Sekreti i shijes së shijshme të kësaj është shumë i thjeshtë. Veshja e shijshme e peshkut dhe kosit me mustardë dhe salcë soje përbëjnë një meze interesante dhe të pazakontë që do të pasurojë çdo tryezë festive.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë me lëng patate me skumbri
Sallatë me lëng patate me skumbri

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 55 minuta

Sekreti i shijes së shijshme të kësaj është shumë i thjeshtë. Veshja e shijshme e peshkut dhe kosit me mustardë dhe salcë soje përbëjnë një meze interesante dhe të pazakontë që do të pasurojë çdo tryezë festive.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta daneze

Përbërës

 • 4-5 patate
 • 3-5 kërcell selino
 • 1 skumbri, i tymosur
 • 5-6 lugë kos të thjeshtë
 • 3 lugë gjelle mustardë
 • 1 lugë vaj ulliri
 • 1-2 lugë salcë soje
 • barishte, për shije

Udhëzime

 1. Ziejini patatet derisa të zbuten.
 2. Lërini të ftohen dhe qërohen.
 3. Patatet dhe selinonë i prisni në copa të vogla.
 4. Hiqni kockat nga skumbri dhe i prisni jo shumë trashë.
 5. Përzieni kosin me mustardë, vaj ulliri dhe salcë soje .
 6. Vendosni peshkun në një tas me patatet dhe selinon.
 7. Shtoni barishtet e grira dhe përzieni me salcën.
 8. Serbejeni sallatën e gatshme me patate si fillim.

Vegla

 • pan
 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • tas