Sallatë me lëng pule me ananas, vezë dhe djathë

Sallatë me lëng pule me ananas

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 27 minuta

Ananasi me lëng i jep një shije interesante të ëmbël. Djathi dhe vezët e bëjnë sallatën të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë me lëng pule me ananas
Sallatë me lëng pule me ananas

Porcione: 6 persona | Koha e përgatitjes: 27 minuta

Ananasi me lëng i jep një shije interesante të ëmbël. Djathi dhe vezët e bëjnë sallatën të shijshme.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Gatuaj | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 5 vezë
 • 200g ananas, konservuar
 • 200g fileto pule, tymosur
 • 200g djathë
 • kripë, për shije
 • piper, për shije
 • 20g majonezë

Udhëzime

 1. Vezët ziejini fort për 5-7 minuta, lërini të ftohen dhe qërohen.
 2. Vendosni në një kullesë copat e konservuara të ananasit dhe kullojini.
 3. Vezët, pulën dhe ananasin i prisni në copa të vogla. në një rende të imët.
 4. Vendosni gjithçka në një enë.
 5. Kripë e piper sallatën e pulës dhe e rregulloni me majonezë.

Vegla

 • tenë me vezë
 • sitë
 • tas sallate
 • serverët e sallatës
 • rende djathi
 • lugë për përzierje