Sallatë me shtresa të lëngshme me pulë dhe karota koreane

Sallatë me shtresa të lëngshme me pulë dhe karota koreane

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Ai me mish, kërpudha të skuqura, kumbulla të thata dhe perime është një kombinim i shkëlqyer. Sallata ka shije të lëngshme, pikante dhe është shumë ushqyese.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë me shtresa të lëngshme me pulë dhe karota koreane
Sallatë me shtresa të lëngshme me pulë dhe karota koreane

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 45 minuta

Ai me mish, kërpudha të skuqura, kumbulla të thata dhe perime është një kombinim i shkëlqyer. Sallata ka shije të lëngshme, pikante dhe është shumë ushqyese.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Gatuaj | Menu: sallatat | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 200g kërpudha
 • 1 lugë gjelle vaj
 • kripë, sipas shijes
 • piper, për shije
 • 150g pulë, të tymosur
 • 80g kumbulla
 • 150g kastravec, të freskët
 • 80g karrota koreane
 • 100 -150 g majonezë
 • barishte, sipas shijes

Udhëzime

 1. Kërponi kërpudhat.
 2. Kërpudhat i skuqni në një tigan me vaj për 5 minuta.
 3. I rregulloni me kripë dhe piper dhe i lini të ftohen.
 4. Preni në kubikë pulën, kumbullat e thata dhe kastravecin. më e shkurtër nëse është e nevojshme.

Shtroni sallatën

 1. Pulë, kërpudha, kumbulla të thata, kastravec dhe karrota. Përhapeni majonezë në të gjitha shtresat, përveç shtresës së fundit.
 2. E vendosim sallatën në frigorifer për disa orë që të vendoset.
 3. Dekorojeni sallatën me barishte të grira përpara se ta shërbeni.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • pan
 • spatula
 • pjatë sallatë