Sallatë spageti me kungull i njomë Zoodles me parmixhan

Sallatë spageti me kungull i njomë Zoodles me parmixhan

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Zoodles janë një bazë shumë e shijshme për një sallatë. Sallata me kungull i njomë nga spageti me kungull i njomë është me pak kalori dhe është një pjatë e shkëlqyer me domate dhe parmixhan.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sallatë spageti me kungull i njomë Zoodles me parmixhan
Sallatë spageti me kungull i njomë Zoodles me parmixhan

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Zoodles janë një bazë shumë e shijshme për një sallatë. Sallata me kungull i njomë nga spageti me kungull i njomë është me pak kalori dhe është një pjatë e shkëlqyer me domate dhe parmixhan.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Pranverë, Verë, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Receta me video, Sallata | Kuzhina: Receta gjermane

Përbërës

 • 2 kungull i njomë
 • 50-60 g djathë parmixhano, i grirë
 • 2 domate rome
 • 3-4 degë borzilok
 • kripë, sipas shijes
 • piper, për shije
 • 1 thelpi hudhër, për shije
 • 6 lugë vaj ulliri

Udhëzime

 1. Prisni kungull i njomë në shirita duke përdorur një spiralizer.
 2. Vendosni spagetin me kungull i njomë në një tas.
 3. Qëroni lëkurën e hudhrës dhe copëtoni imët në një procesor ushqimi së bashku me borzilokun.
 4. Shtoni parmixhanin dhe vajin e ullirit, rregulloni me kripe dhe piper dhe te gjitha e bejme mire pure.
 5. Shto peston e borzilokut te zoodles ne tas.
 6. Domatet i presim ne copa te vogla dhe i shtojme zoodles.
 7. Sallaten me kungulleshka e trazojme mire dhe e sherbejme.

Vegla

 • Presë spirale
 • Bowl
 • Chopper
 • Saladservers