Salmon i pjekur në skarë në marinadë vaji me kopër dhe erëza

Salmon i pjekur në skarë në marinadë vaji me kopër dhe erëza

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Salmoni i pjekur në skarë është thjesht fantastikisht i shijshëm. E freskët nga jashtë dhe e butë dhe e lëngshme nga brenda. I përgatitur shpejt në skarë, ai frymëzon çdo mysafir.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Salmon i pjekur në skarë në marinadë vaji me kopër dhe erëza
Salmon i pjekur në skarë në marinadë vaji me kopër dhe erëza

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 20 minuta

Salmoni i pjekur në skarë është thjesht fantastikisht i shijshëm. E freskët nga jashtë dhe e butë dhe e lëngshme nga brenda. I përgatitur shpejt në skarë, ai frymëzon çdo mysafir.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 300 g fileto salmon, me lëkurë
 • 1 lugë erëza përzierje erëzash, për peshk
 • 100 ml vaj ulliri
 • Kopër, sipas dëshirës

Udhëzime

 1. Shtoni erëzat e peshkut në vajin e ullirit dhe përziejeni butësisht.
 2. Lyejeni salmonin me vaj nga të gjitha anët.
 3. Pjekeni në skarë me gaz në 180 gradë për rreth 7 minuta nga secila anë, për një total prej rreth 15 minuta.
 4. I pjekur në skarë Spërkateni salmonin me pak kopër dhe shërbejeni menjëherë.

Vegla

 • Bowl
 • Furçë për skarë
 • Grill
 • Kthesë