Sanduiç i lehtë croque Madame me mustardë, proshutë dhe djathë

Sanduiç i lehtë croque Madame me mustardë

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Të gjithëve u pëlqen të hanë një. Shumica e njerëzve i dinë këto që nga ditët e tyre të shkollës. Nëse një sanduiç është i mbushur me një vezë, është një pjatë tipike franceze e quajtur Madame. Është i shpejtë, ka shije të mirë dhe është i shkëlqyeshëm nëse nuk keni shumë kohë për t’u përgatitur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Sanduiç i lehtë croque Madame me mustardë
Sanduiç i lehtë croque Madame me mustardë

Porcione: 1 persona | Koha e përgatitjes: 15 minuta

Të gjithëve u pëlqen të hanë një. Shumica e njerëzve i dinë këto që nga ditët e tyre të shkollës. Nëse një sanduiç është i mbushur me një vezë, është një pjatë tipike franceze e quajtur Madame. Është i shpejtë, ka shije të mirë dhe është i shkëlqyeshëm nëse nuk keni shumë kohë për t’u përgatitur.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: mish i pjekur | Menu: Snacks, bukë amp; Simite, mëngjes | Kuzhina: Receta franceze

Përbërës

 • 2 feta bukë të thekur
 • Mustardë, p.sh. mustardë Dijon, për shije
 • 4 feta proshutë
 • 2-3 feta djathë
 • 1 shkop gjalpë
 • 1 vezë
 • barishte, për shije

Udhëzime

 1. Fatët e bukës i spërkasim lehtë me mustardë.
 2. Sipërim me proshutë dhe djathë.
 3. Mbulojeni me fetën e dytë.
 4. Shkrini një copë të vogël gjalpë në një tas në mikrovalë.
 5. Njëra anë e sanduiçit me ndihma Duke përdorur një furçë kuzhine, lyejmë me gjalpë.
 6. Me kujdes vendosim sanduiçin, me anën e lyer me gjalpë poshtë, në tiganin e nxehur më parë.
 7. Lyejmë edhe pjesën e sipërme të sanduiçit me gjalpë. side.
 8. Një Përgatitni vezën e skuqur në tigan.
 9. Vendosni vezën e skuqur sipër sanduiçit.
 10. Croque Madame Spërkateni me barishtet tuaja të preferuara dhe shijojeni ngrohtë.

Vegla

 • Tagani
 • Thikë
 • Furçë kuzhine
 • Tasë
 • Kthesë