Shkopinj gaforre të mbushura me ton, majonezë dhe vezë

Shkopinj gaforre të mbushura me ton

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Ky meze i lezetshëm është i përsosur për një menu pushimesh. Kombinimi i përbërësve i kombinuar me paraqitjen e pazakontë i bën këto role diçka të veçantë. Me një mbushje me ton, vezë dhe majonezë, rostiçeri është shumë i shijshëm dhe mbushës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Shkopinj gaforre të mbushura me ton
Shkopinj gaforre të mbushura me ton

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 75 minuta

Ky meze i lezetshëm është i përsosur për një menu pushimesh. Kombinimi i përbërësve i kombinuar me paraqitjen e pazakontë i bën këto role diçka të veçantë. Me një mbushje me ton, vezë dhe majonezë, rostiçeri është shumë i shijshëm dhe mbushës.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Europa Lindore | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Snacks | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 3 vezë
 • 150-180 gr ton
 • Kripë, sipas shijes
 • Piper i zi, për shije
 • Majonezë, për shije
 • 12-14 shkopinj gaforre

Udhëzime

 1. Vezët i zieni fort për 10 minuta.
 2. Lërini të ftohen, qëroni dhe grijini në rende.
 3. Hidhni vajin nga kanaçe dhe grijeni tonin me pirun.
 4. Përzieni mëlçinë, vezët, kripën dhe piperin. një tas.
 5. Majonezë Add.
 6. Zbërtheni me kujdes shkopinjtë e gaforreve.
 7. Përhapeni mbushjen në mënyrë të barabartë sipër me një lugë.
 8. Rrotulloni përsëri shkopinjtë.
 9. Vendosni ushqimin e përfunduar në frigorifer dhe lëreni të ftohet. për 1-1.5 orë.
 10. Shkopa gaforre të mbushura në një pjatë Rregulloni dhe shërbejeni të ftohur.

Vegla

 • tepsi
 • rende
 • pirun
 • lugë
 • pjatë