Simite ciabatta e mbushur me mish, domate dhe speca

Simite ciabatta e mbushur me mish

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

E shijshme me mish viçi, domate dhe speca është një meze e lehtë. Ky rostiçeri është ideal për tu marrë shpejt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Simite ciabatta e mbushur me mish
Simite ciabatta e mbushur me mish

Porcione: 8 persona | Koha e përgatitjes: 50 minuta

E shijshme me mish viçi, domate dhe speca është një meze e lehtë. Ky rostiçeri është ideal për tu marrë shpejt.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Sezoni: Dimër, Vjeshtë | Rajon: Evropë | Përgatitja: Përgatitja e ftohtë | Menu: Mëngjesi, Snacks | Kuzhina: Receta ruse

Përbërës

 • 4 role ciabatta
 • 100 g gjalpë
 • 100 g mish viçi, të gatuar, me kocka
 • 1/2 tufë qepë të pranverës
 • 1 domate
 • 1 spec i kuq

Udhëzime

 1. Rrotullat Ciabatta në mënyrë tërthore.
 2. Lyejmë të dyja gjysmat me gjalpë dhe në gjysmën e poshtme vendosim disa gjethe marule.
 3. Prisim specat dhe domatet në feta dhe i përhapim mbi gjethet e maruleve me rrathët e preshit.
 4. Vendosni viçi i grirë imët mbi të Vendosni perimet dhe mbulojini me gjysmën tjetër të bukës.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse