Smoothie detox me spinaq, marule qengji, kivi dhe banane

Smoothie detox me spinaq

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky smoothie jeshil detox është i shëndetshëm dhe plot vitamina. Smoothie-i bëhet me spinaq, marule qengji, selino, kastravec, kivi, majdanoz, mollë dhe banane dhe është perfekt për mëngjes.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie detox me spinaq
Smoothie detox me spinaq

Porcione: 4 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Ky smoothie jeshil detox është i shëndetshëm dhe plot vitamina. Smoothie-i bëhet me spinaq, marule qengji, selino, kastravec, kivi, majdanoz, mollë dhe banane dhe është perfekt për mëngjes.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 50g spinaq
 • 30g marule qengjit
 • 1 mollë, e qëruar, e prerë në kubikë
 • 1 kërcell selino
 • 1 kivi, e qëruar, e prerë në kubikë
 • 2 banane
 • ½ kastravec, e prerë në kubikë
 • 5-6 kërcell Majdanoz
 • 1 -2 pika lëng limoni
 • 1,5 g pluhur matcha
 • 500-700 ml ujë

Udhëzime

 1. Lani perimet dhe frutat.
 2. Lëroni dhe grijini frutat.
 3. Prisni perimet përafërsisht.
 4. Në blender shtoni spinaqin, marulen e qengjit, selinon, kastravecin, kivin, majdanozin, mollën dhe bananen.
 5. Shto lëng limoni dhe matcha.
 6. Mbush me ujë.
 7. Puree gjithçka në konsistencën e dëshiruar.
 8. Hidh smoothie jeshile në gota dhe shijoje për mëngjes.

Vegla

 • thika
 • dërrasë prerëse
 • blender
 • kavanoza