Smoothie e ngrohtë me spinaq me dardha, mollë dhe qumësht kokosi

Smoothie e ngrohtë me spinaq me dardha

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një përzierje magjike e shijeve frutash dhe pikante që do të ngrohë këdo edhe në një mot të ftohtë. Kjo e ngrohtë nuk është vetëm e shijshme, por edhe jashtëzakonisht e shëndetshme dhe është gati në vetëm disa minuta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie e ngrohtë me spinaq me dardha
Smoothie e ngrohtë me spinaq me dardha

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 10 minuta

Një përzierje magjike e shijeve frutash dhe pikante që do të ngrohë këdo edhe në një mot të ftohtë. Kjo e ngrohtë nuk është vetëm e shijshme, por edhe jashtëzakonisht e shëndetshme dhe është gati në vetëm disa minuta.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 1 filxhan spinaq
 • 1 filxhan çaj, i zier, jeshil ose i zi
 • 1 filxhan qumësht kokosi
 • 1 dardhë
 • 1 mollë
 • 2 hurma, të mëdha
 • 1 lugë kanellë të bluar
 • 1 shkop rrënjë xhenxhefili, i freskët , i vogël
 • ¹⁄₄ lugë kardamom, bluar

Udhëzime

 1. Rrihni spinaqin, çajin dhe qumështin e kokosit së bashku në një blender.
 2. Qëroni dardhën dhe mollën.
 3. Prisni frutat në copa sa një kafshatë.
 4. Shtoni të gjithë përbërësit në përzierjen e spinaqit. e tera perseri mire ne blender.
 5. Hidheni smoothie-n ne nje tenxhere dhe ngroheni pak.
 6. Mund te perdorni edhe mikrovale.
 7. Smoothie me spinaq hidheni ne nje gote dhe servireni te ngrohte.

Vegla

 • thikë
 • dërrasë prerëse
 • përzierëse qëndrimi
 • saucë
 • gotë