Smoothie e shëndetshme me manaferra me banane dhe tërshërë

Smoothie e shëndetshme me manaferra me banane dhe tërshërë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Ai me banane ka një shije tepër delikate. Smoothie-ja është e këndshme dhe kremoze dhe një pije frutash shumë freskuese që mund ta përgatisni shumë shpejt. Smoothie me manaferra me banane dhe tërshërë është e mrekullueshme për mëngjes ose si meze të lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )
Smoothie e shëndetshme me manaferra me banane dhe tërshërë
Smoothie e shëndetshme me manaferra me banane dhe tërshërë

Porcione: 2 persona | Koha e përgatitjes: 5 minuta

Ai me banane ka një shije tepër delikate. Smoothie-ja është e këndshme dhe kremoze dhe një pije frutash shumë freskuese që mund ta përgatisni shumë shpejt. Smoothie me manaferra me banane dhe tërshërë është e mrekullueshme për mëngjes ose si meze të lehtë.

Ju lutemi rishikoni recetën:

Ø 5 nga 5 yje ( 4 vota )

Përbërës

 • 2 banane
 • 250 g boronica
 • 500 g qumësht bajame
 • 2 lugë tërshërë
 • 2 lugë mjaltë

Udhëzime

 1. Qrojini bananet dhe pritini në copa.
 2. Lajini boronica dhe i bëni pure me qumësht bajamesh, thekon tërshërë dhe mjaltë derisa të bëhen me gëzof.
 3. Smoothie me manaferrat hidheni në gota dhe shërbejeni.

Qoftë për mëngjes apo pasdite, ky smoothie frutash me banane dhe boronica ka shije të shijshme dhe kremoze.

Vegla

 • Mblender dore
 • Beaker
 • Thife
 • Glass